Kada se koristi linijski način za unos artikala na dokumentu ili komanda Sh-F7, za svaki artikal se zadaje šifra artikla (*15). Pri tom postoje veoma važne olakšice pri traženju:
– Kada se zada početak šifre, program ispisuje tabelu svih artikala čija šifra počinje zadatim stringom. Na primer, ako se zada “11”, ispisaće se artikli sa šiframa “1101”, “1102”, …
– Umesto po šifri, isto ovo se može izvesti i po nazivu, samo treba u podešavanjima uključiti traženje po nazivu.
– Umesto šifre, može se zadati i bar-kod ili jedna od alternativnih šifri definisanih na artiklu.
– Ako se zada string “*abc”, dobija se tabela sa svim artiklima koji u nazivu bilo gde mogu imati string “abc”. Pravljenje ove tabele može potrajati, u slučaju većih lager lista.
– Ako se zada “?”, dobija se mogućnost izbora jedne vrste artikla.
– Ako se zada “?VRS”, automatski se daje spisak artikala koji pripadaju vrsti VRS.
– Ako se zada “#”, dobija se pregled artikala u katalogu. Iz tog spiska se komandom Enter mogu prebacivati stavke u glavni šifarnik artikala.
– Ako je uključeno traženje po ključnim rečima, traženje je moguće po bilo kom podatku iz uključenih polja: naziv, napomena itd. Ključne reči se zadaju prostim unosom. Ako ih ima više, treba ih razdvojiti spejsom. Na primer, ako zadate traženje reči “FILTER” dobićete sve artikle koji u izabranim poljima imaju reč FILTER. Ako zadate više reči, dobićete sve artikle gde se pojavljuju sve zadate reči.
Osim tekuće količine u izabranom magacinu, komandom F10 se može videti stanje i u ostalim magacinima. Komanda Alt-P pokazuje napomenu vezanu za artikal.