free web stats

(APP Help) Plate - virmani

PLATE - VIRMANI

Kada se kreira obracun, moguce je kreiranje virmana po definisanim obrascima. U ovoj opciji se definisu virmani koje treba stampati po svakom obracunu.

Enter - Pregled generisanog virmana. Iz ovog pregleda se virman moze i odstampati (F5) ili snimiti u evidenciju virmana (PgDn). Ova opcija se moze koristiti samo u obracunu plata.

F2 - Kreiranje novog virmana.

F3 - Brisanje virmana

Ctrl-F3 - Brisanje svih generisanih virmana.

F4 - Izmena virmana

F5 - Stampanje tekuceg virmana (samo u obracunu).

Shift-F5 - Stampanje svih virmana od tekuceg pa do kraja liste. (samo u obracunu)

Alt-F5 - Kopiranje svih naloga u HSF formular.

Ctrl-F5 - Rekapitulacija svih virmana

F9 - Generisanje virmana za plate. Za izabrani obracun, genericu se svi potrebni virmani: za PIO, zdravstveno, nezaposlenost, za porez po opstinama, za komore, za uplate na tekuci i za sve obustave. Pre generisanja se bira datum koji ce se ispisivati na virmanima, bira se racun sa koga se plata isplacuje, kao i poziv na broj zaduzenja za sve virmane. Unosi se i sifra maticne opstine na kojoj se nalazi firma koja isplacuje platu. Opcija “ime na uplatnici” omogucava da se na generisanim uplatnicama vide (ili ne vide) imena radnika na koje se odnosi uplata. Opcija zaokruzenje omogucava da se dobijeni iznosi zaokruze na zadati broj decimala. NAPOMENA: Pre generisanja novih virmana se brisu svi postojeci!

Shift-F9 - Generisanje E-Naloga. Ova komanda upisuje u zadati dir (dir za generisanje naloga u sistemskim opcijama) specifikaciju za sve definisane virmane. Pri tom se na pocetku bira format naloga - FinNet, FX (Delta) ili Halcom.

Alt-F9 - Pregled generisanih e-naloga.

F10 - Podesavanje natpisa na virmanima. Natpisi se posebno podesavaju za svaki model obracuna.

Ctrl-F10 - Podesavanje foldera za generisanje e-naloga

”+” - Pomeranje virmana na dole

“_” - Pomeranje virmana na gore

Alt-W - Snimanje svih virmana i formula u clipboard

Alt-R - Ucitavanje virmana i formula iz clipborda

Za svaki virman se zadaje formula koja racuna iznos koji se upisuje na odgovarajuci virman. U virmanima se mogu koristiti oznake <N> za broj tekuceg obracuna i <D> za tekuci datum. U tim formulama mogu se koristiti posebne oznake za totale obracuna plata:

T_PIO PIO T_ZO Zdravstveno T_ZAP Zaposlenost T_PPIO Posl.PIO T_PZO Posl.Zdravstveno T_PZAP Posl.Zaposlenost T_POR Porez T_FOND Fond T_NETO Neto T_PIO0 PIO za poslodavce T_PPIO0 PIO na teret poslodavca za poslodavce

- Za podatke po opstinama treba koristiti funkciju VredOps koja vraca vrednosti po opstinama radnika. Na primer, ako se zada izraz:

VredOps (“Beograd”, “PIO”)

dobija se vrednost PIO za opstinu Beograd. Pri tom se moraju koristiti sledece oznake: POR, FOND, PIO, ZO, ZAP, PPIO, PZO, PZAP. Ukoliko je potrebno napraviti virmane po opstinama za porez, dovoljno je napraviti jedan virman pri cemu se u formulu upisuje <P>. Ukoliko je u pitanju veliki poreski obveznik, umesto oznake <P>, upisuje se oznaka <V>. Program prilikom stampanja ovog virmana automatski generise virmane za svaku opstinu za koju postoje podaci.

- Slicno se mogu koristiti funkcije VredObu i VredKom za odredjivanje vrednosti neke obustave ili definisanog doprinosa za komore. Na primer:

VredObu (“ALI”) - vraca ukupnu vrednost svih obustava alimentacija VredKom (“KYU”) - vraca ukupnu vrednost doprinosa za komoru YU

- Za ukupne iznose po nacinu isplate koristi se funkcija VredNI(). Na primer:

VredNI(“GOTOVINA”)

vraca ukupnu vrednost gotovine koju treba isplatiti.

· Last modified: 2012/01/26 01:27 (external edit)